Fekálna voda - problém s mnohými príčinami


Fekálna voda - veľa majiteľov koní to pozná. Vyjadruje sa prostredníctvom voľnej črevnej vody, ktorá ovplyvňuje vylučovanie koní, keď kadia alebo nezávisle. Zatiaľ nie je jasné, ako presne sa vytvára fekálna voda. Celkový stav postihnutých koní je spravidla malý alebo žiadny, ale fekálna voda vedie k zašpineniu a zlepeniu chvosta a srsti na zadných nohách, čoho dôsledkom je podráždenie kože. V najhoršom prípade dochádza k poškodeniu vlasov a zápalovým zmenám kože na postihnutých oblastiach zadných nôh, ktoré sa ťažko liečia, pokiaľ pretrváva fekálna voda. Aby sa tomu zabránilo, zvyčajne sa starajú iba o pravidelnú a komplexnú starostlivosť o pokožku a srsť, ktorá je počas chladného obdobia sťažená počasím. Príčinu problému fekálnej vody je potrebné určiť a odstrániť nielen z tohto dôvodu.

analýza hlavné príčiny Voľná ​​fekálna voda je pre koňa a držiteľa zvláštnym problémom. Príčiny sú často rôzne. Bakteriálne a vírusové patogény prichádzajú do úvahy, neliečené infekcie črevnými parazitmi, ale aj problémy s čeľusťami a zubami môžu spôsobiť voľnú fekálnu vodu. Faktory, ako sú sociálne postavenie, zvládanie stresu a psychologický stres, by sa tiež mali považovať za spúšťacie faktory. Alergie (napr. Alergia na krmivo) by sa nemali zanedbávať v súvislosti s fekálnou vodou. Kone reagujú obzvlášť citlivo v jesenných a zimných mesiacoch, keď prechádzajú z pasienkov na kŕmenie sena na predzásobené základné a koncentrované krmivá fekálnou vodou a hnačkami. Základné krmivo aj podstielka môžu byť kontaminované nesprávnym kvasením alebo nesprávnym skladovaním škodlivými baktériami alebo hubami. Tieto organizmy produkujú toxické metabolické produkty (napr. Mykotoxíny, biogénne amíny). Rozkladajú sa v pečeni a pre tento orgán sú mimoriadne stresujúce, čo skôr alebo neskôr môže viesť k vážnemu vykoľajeniu metabolizmu tráviaceho a detoxikačného systému. Problémy s pečeňou a zápal čriev sa preto často spájajú ruka v ruke. Z dôvodu zložitosti problému fekálnej vody, z. B. podávanie lekárskeho uhlia, psyllium alebo ílových minerálov iba v obmedzených prípadoch až do úspechu. Analýza krvi môže tiež pomôcť nájsť príčinu. Ďalšie výskumy a pozorovania podporujú hypotézu, že okrem stresu, porúch črevnej flóry a zlej kvality krmiva je za zvýšenie výskytu fekálnej vody zodpovedná aj zvyšujúca sa záťaž mykotoxínov v základnom krmive.

Aby sa problém dostal pod kontrolu, mali by ste vždy dodržiavať tieto body: Čo najmenšie kŕmne zmesi podľa potreby (maximálne 300 g na 100 kg telesnej hmotnosti na jedlo) Mierne zrno alebo žiadne zrno V prípade potreby pridajte seno vysokej kvality alebo seno Bez siláže Po kŕmení senom vždy podávajte koncentrát Ak je to nutné, Nechajte vykonať alergický test kvôli možnej neznášanlivosti Doplnkové kŕmne opatrenia na stabilizáciu tráviaceho systému   Rastlinné bioaktívne látky Naše produkty sú založené na 30-ročných skúsenostiach v oblasti priaznivých účinkov bylín a korenia. Existuje množstvo vedeckých výsledkov a publikácií o tejto problematike a výrobky založené na tomto výskume teraz vedú výživu zvierat. Interakcia viac ako 100 bioaktívnych zložiek podporuje fyziologickú črevnú flóru a tiež systematicky stimuluje trávenie a metabolizmus. Starostlivo vybrané bylinky a koreniny podporujú žalúdočné ťažkosti, fekálnu vodu a tráviace ťažkosti a navyše posilňujú nervový systém v prípade nepokoja a nervozity. Taníny obsahovali „impregnujú“ črevnú sliznicu, a tým sťažovali patogénnym baktériám priľnavosť. Cez zažívacie, relaxačné a ukľudňujúce vlastnosti, naše produkty ponúkajú vášmu koňovi holistický prístup k vyváženému mikrobiomu.

Byliny a koreniny podporujúce zdravie Blahodárne účinky bylín a korenín boli známe už od staroveku. Rôzne bioaktívne zložky (rastlinné sekundárne metabolity) prispievajú k zdraviu a podporujú výživu ľudí a zvierat. Okrem toho rastlinné sekundárne metabolity stimulujú obranyschopnosť tela v boji proti parazitom a podporujú, regenerujú a ošetrujú imunitný systém, detoxikačné orgány a črevnú flóru po konvenčnom odčervení. Príroda ponúka širokú škálu bylín a korenín. Výzvou je nájsť správny výber a optimálne dávkovanie podľa príznakov. Prírodná truhla s pokladom Nesymetria v gastrointestinálnom trakte môže mať rôzne príčiny (napríklad stres, neznášanlivosť, infekcia) a prejavuje sa rôznymi spôsobmi (napríklad hnačka, kŕče žalúdka, dráždivé črevo). Byliny a rastliny s vysokým podielom trieslovín a horkých látok poskytujú jemnú podporu. Použitie kmeňa a feniklu sa osvedčilo pri gastrointestinálnych ťažkostiach. Obsiahnuté fytochemikálie uvoľňujú črevné svaly a majú protizápalové vlastnosti. Stimulujú tiež vylučovanie slín a tráviacej šťavy, a tým podporujú metabolizmus potravín. Skutočný galangal je tiež cenený pre jeho žalúdočné posilnenie, tráviace stimulačné a antispasmodické účinky. Pri správnej dávke je dubová kôra (Quercus, predtým nazývaná Cortex Quercus) tiež užitočná pre nešpecifickú akútnu hnačku. U. a. Komplexné rastlinné triesloviny (triesloviny) obsiahnuté v dubovej kôre majú vlastnosti, ktoré menia povrchové napätie, a preto sťažujú baktériám priľnúť na črevnú sliznicu.

Terpény sú zodpovedné za upokojujúci a uvoľňujúci zápach machu, živice a ihličnanov. Tieto sekundárne ingrediencie slúžia rastline ako komunikačný signál a poskytujú rozmanitú chuť a vôňu vo svete rastlín a vytvárajú sa v listoch, kôre a koreňoch rastlín. V súčasnosti je známych viac ako 8 000 rôznych terpénov. Potom, ako teraz, sa uvádza, že terpény majú rôzne prospešné vlastnosti. Pinene údajne zmierňuje svalové kŕče a znižuje pocit plnosti. Fenchón podporuje gastrointestinálnu peristaltiku a myristicín je tráviaci a antispazmodický. Okrem ich funkcie ako kvetového pigmentu majú flavonoidy veľký význam aj pri ochrane rastlín (parazity, patogény). Uvádza sa, že veľké množstvo známych flavonoidov (~ 8000) má antioxidačné účinky, krvný obeh a protizápalové účinky. Preto by flavonoidy mali mať tiež vitalizačné a náladové vlastnosti a mali by mať relaxačný účinok na ťažkosti s gastrointestinálnym traktom.